HISTORIA PRZEDSZKOLA

Placówka w Otyniu została założona 27 kwietnia 1895 r. W domu Sióstr będącym własnością Zgromadzenia znajdował się mały szpitalik. Siostry zajmowały się pielęgnacją ambulatoryjną oraz prowadziły w swoim domu przedszkole. 

Dom zakonny w Otyniu należał do Prowincji Wrocławskiej, a od lipca 1946 roku przeszedł pod zarząd Prowincji Poznańskiej.

 

W latach 1946-48 istniał w domu Sióstr Ośrodek Zdrowia, a po jego zlikwidowaniu założono Punkt Opieki nad Matką i Dzieckiem. Siostry prowadziły także przedszkole parafialne, które w kwietniu 1950 r. został przejęte przez Zarząd Przymusowy Zrzeszenia „Caritas” – Oddział Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. W tym samym roku zlikwidowano Punkt Opieki nad Matką i Dzieckiem, a otwarto Punkt Samarytański dotowany przez „Caritas”. Siostry zajmowały się także pielęgnacją chorych po domach oraz przyozdobieniem ołtarzy kościoła parafialnego. 
Dnia 13 lipca 1962 r. Władze Oświatowe w Nowej Soli przejęły dotychczasowe przedszkole „Caritas”, a pracujące w nim Siostry natychmiast zwolniono.

Od tej pory (r. 1962 – 1996) Siostry objęły pracę katechetyczną i nauczały religii w szkole i w przedszkolach. W 1996 r. zwrócono Siostrom przedszkole. Po przeprowadzonym kapitalnym remoncie funkcjonuje ono jako Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety.

liczba odwiedzin: 281947

GALERIA ZDJĘĆ